Lot No.: 909
Cztery krzesła w stylu biedermeier
dębowe, fornirowane; 89,4 x 38 x 43 cm;
XIX w., Europa Środkowa.
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
dębowe, fornirowane; 89,4 x 38 x 43 cm; XIX w., Europa Środkowa. Cztery krzesła z deskowymi oparciami w formie kwiatonu o falistym zarysie,
z tapicerowanymi, trapezoidalnymi poduszkami siedzeń, wsparte na czterech graniastych, zbieżnych ku dołowi nogach, tylnych będących przedłużeniem ramiaków oparcia, szablastych. Krawędzie desek oparć bejcowane na ciemno.
Krzesła inspirowane stylem biedermeier. Formy mebli austriackich z 2 ćw. XIX wieku miały duży wpływ na stolarstwo krajów ościennych, szczególnie tych, które podlegały jurysdykcji cesarskiej, stąd tez duża liczba naśladownictw tych wzorów nie tylko w okresie największej popularności tego gustu, ale również późniejszych okresach.
3 500 zł