Lot No.: 839
Para kandelabrów 5-ramiennych, 6-świecowych, eklektycznych
brąz patynowany, częściowo złocony; wys. ca 58, // 59,5 cm;
Europa Zachodnia, Francja?; 2 poł. XIX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
brąz patynowany, częściowo złocony; wys. ca 58, // 59,5 cm; szer. ramion 25,5 cm, szer. podst. 16 cm.
Podstawy trójkątne, schodkowe, o ściętych narożach i wklęsłych bokach. Wyżej trójnogi na lwich łapach, zdobne akantem.
Trzony kolumnowe o złoconych, szpulowych bazach z liści akantu, dekorowane trzema pasami ornamentu arkadkowego; w pasie górnym nisze wypełnione postaciami wojowników wspartych na włóczniach. U góry pas serduszek i winnych liści, z ażurową osłoną lambrekinową. Ramiona świecznika esowate, w formie kanelowanych rogów, z cylindrycznymi tulejkami; szósta tuleja na przedłużeniu trzonu.
Trzon jednego z kandelabrów lekko wykrzywiony.