Lot No.: 837
Para kandelabrów 3-świecowych, eklektycznych
brąz złocony; wys. 49 cm, podstawy 19,5 x 14,2 cm.
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 5 800 - 7 800 zł
Podstawy zbliżone do owalu, na 8 nóżkach, bogato zdobione reliefem z motywem pukli, gałązek kwiatowych, kratki i akantu; pośrodku scenka bachiczna z parą igrających puttów z kiściami winogron. Trzony kolumienkowe, 8-ścienne, zdobione motywem cekinów, u dołu opasane girlandami kwiatowymi. U góry akantowe przewiązki i umieszczone w jednej płaszczyźnie pary esowatych ramion, dekorowanych akantem i kwietnymi gałązkami, zakończone wazonowymi tulejkami z ruchomymi profitkami, na szerokich, puklowanych talerzykach; tuleja na trzecią świecę w zwieńczeniu trzonu.