Francja, Limoges, manufaktura porcelany Robert Haviland & Le Tanneur
oraz stowarzyszenie Unique - Limoges, ok. 1929.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
porcelana, druk barwny naszkliwnie, złocenia;
lekkie przetarcia złoceń i niewielkie dekoracji barwnej;
dzbanek - wys. 23,2 cm, szer. 23,5 cm, średn. podstawy 13,4 cm;
cukiernica - wys. 15 cm, szer. 17 cm, średn. podstawy 12,5 cm;
mlecznik - wys. 12,5 cm, szer. 15 cm, średn. podstawy 10 cm;
filiżanka - wys. 5 cm, średn. 8,4 cm; spodek - wys. 1.7 cm, średn. 15,2 cm;
naczynia sygn. drukiem zielonym:
1) 5-ramienna gwiazdka z literami RH, półkoliście powyżej: LIMOGES, poniżej: ·FRANCE·,
2) styliz. motyw 4-ramiennego lichtarza(?) i napisy: LIMOGES (powyżej), FRANCE/ UNIQUE (poniżej);
druk wiśniowy:
1) w dośrodkowych kręgach - obwódkach napisy: ROBERT HAVILAND/ & LE TANNEUR/ LIMOGES,
2) krą z obwódką z napisem: LE GRAND DEPOT / 21-23 RUE DRUOT PAR, i duże litery blokowe CD pośrodku;
na filiżankach tylko sygnatury wiśniowe.
Francja, Limoges, manufaktura porcelany Robert Haviland & Le Tanneur oraz stowarzyszenie Unique - Limoges, ok. 1929.
Zespół serwisowy składający się dzbanka do herbaty z pokrywką, dużej cukiernicy z pokrywką, mlecznika i 8 filiżanek ze spodkami; naczynia o konicznych 8-bocznych brzuścach, czaszach i kołnierzach; bambusowe uchwyty.
Wokół brzuśców, kołnierzy spodków i pokrywek stylizowana półkolista kompozycja żółtych i czarnych kwiatków z różowymi i błękitnymi listkami; krawędzie i uchwyty złocone.
Część naczyń z sygnaturą składu handlowego wytwórni przy Rue Druot w Paryżu, na części znak LIMOGES/ FRANCE/ UNIQUE, wprowadzony w 1929 roku po stworzeniu przez kilku producentów porcelany w Limoges znaku wspólnego, w celach promocyjno-handlowych.