Lot No.: 1820
Polifon
wys. 21,7 cm, szer. 47 cm, głęb. 28 cm.
Szwajcaria?; XIX/XX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
drewno, okleiny i intarsje orzechowe, oliwkowe, czereśniowe, żyłki jaworowe, mazerunki, kalkomania;
mechanizm stal, mosiądz, emalia, szkło; wys. 21,7 cm, szer. 47 cm, głęb. 28 cm.
Szwajcaria?; XIX/XX w.
Mechanizm grzebieniowo-wałkowy, z naciągiem sprężynowym, w drewnianej prostopadłościennej skrzynce na 4 płaskich, czernionych klockach. Ścianka frontowa dekorowana kalkomanią z motywem kwiatowym; boki z mazerunkiem imitującym palisander. Na wieku intarsja z wiązanką kwiatów. Wewnątrz - osłonięte oszkloną klapką elementy mechanizmu - wałek, grzebień i 3 czasze dzwonków z młoteczkami ozdobionymi motylkami malowanymi farbą emaliową.