Lot No.: 1809
Mapa Księstwa Wołowskiego, 1736
Norymberga; Johann Wolfgang WIELAND (? - 1757),
Matthaeus SCHUBARTH (1723-1758),
wyd. Spadkobierców Homanna, w: Atlas Silesiae, 1750 -1752.
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
miedzioryt kolorowany/papier; wymiary w świetle passe-partout 55,5 x 82 cm; oprawa - rama, szkło.
Norymberga; Johann Wolfgang WIELAND (? - 1757), Matthaeus SCHUBARTH (1723-1758), wyd. Spadkobierców Homanna, w: Atlas Silesiae, 1750 -1752.
Napis w kartuszu z lewej strony u góry: „PRINCIPATUS SILESIAE / WOLANI / in suos Circulos, WOHLAV, WINTZIG, HERRN=/ STADT, RŰTZEN, STEINAV und RAVDEN / divisi a I. W. WIELAND Geometra et Locumtenente / summa diligentia per lustrami et emensi Nova et accu=/ratissima Tabula geographica ob. praematuram mortem / Authoris denuo rectificata per. Cesar. Locumtenentem / et Archit. milibarem / MATTHAEUM a SCHUBARTH / Sumptibus Principium et Ord. Silesiae / A. R. S. MDCCXXXVI. / excusa Norimbergae ab Hered. Homanianis. / Cum Spec: S. Caes. Rg. Maj. / Privil egio.”