Lot No.: 1808
Wazon - „flet”
szkło dmuchane, przeźroczyste, grubościenne, otrawiane i złocone;
brąz złocony; mosiądz; wys. 52 cm;
Niemcy, l. 90. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
szkło dmuchane, przeźroczyste, grubościenne, otrawiane i złocone; brąz złocony; mosiądz; wys. 52 cm, średnica wylewu 18 cm, podstawa 20 x 17,5 cm.
Niemcy, lata 90. XIX w.
Wydłużony, stożkowaty kielich ze szkła spiralnie skręconego, z ośmioma masywnymi, wypukłymi, szerokimi żebrami, na przemian gładkimi i pokrytymi płytko otrawianą, złoconą dekoracją z wolutowo zwiniętych liści akantowych. Szkło osadzone w tulei mosiężnej, pozłoconej, cylindrycznej, przypominającej gilzę pocisku artyleryjskiego, z laurowym wieńcem u nasady. Podstawa wazonu z brązu złoconego, na planie owalu, na 4 nóżkach, zdobiona motywami rocaille’owymi, rollwerkowymi kartuszami z kaboszonami, kratka regencyjna i akantem. Na dłuższej osi - para pełnoplastycznych, kobiecych gryfonów, uskrzydlonych, z wężowymi ogonami. Złocenia na szklanym korpusie silnie przetarte.