Lot No.: 1604
Wazon ceramiczny z reliefowymi scenami zabaw puttów
glinka ceramiczna, szkliwa barwne; wys. 41 cm;;
Czechy?, Austro-Węgry?, XIX/XX w.
estymacja: 500 - 700 zł
glinka ceramiczna, szkliwa barwne w tonacji brązowo-czarnej, częściowo matowe;
drobne wyszczerbienie przy krawędzi stopy;
wys. 41 cm, średn. stopy 12 cm; sygn. wyciskiem reliefowym: w okrągłej obwódce napis 2-wyrazowy - nieczytelny, pośrodku obwódki pozioma listwa okuciowa z literami: B. U.
Nieokreślona wytwórnia europejska,
Wazon - amfora, o cebulastym brzuścu, na szpulowej stopie; wzdłuż rozchylonej szyjki uchwyty; na brzuścu dwa kartusze z reliefowymi scenkami zabaw puttów z instrumentami muzycznymi, tyrsem i pucharami (bachanalia), przedzielone wypukłymi kartuszami motywem herbu(?). Na powierzchnię wazonu nałożone szkliwo swobodnymi zamaszystymi pociągnięciami zacierającymi czytelność dekoracji reliefowej.