Lot No.: 201
Św. Bonawentura
drewno polichromowane, złocone na bolus i srebrzone;
wys. 59 cm, podstawa 18,3 x 18,1 cm.
Europa Zachodnia? Środkowa?; pocz. XIX w.
estymacja: 4 200 - 5 600 zł
drewno polichromowane, złocone na bolus i srebrzone; wys. 59 cm, podstawa 18,3 x 18,1 cm.
Święty w długiej, silnie sfałdowanej, złotej szacie i złotej pelerynie [cappa magna] oraz srebrnej komży - stojący w nieznacznym kontrapoście. Na czarnych włosach czerwona
piuska, wokół głowy złota obręcz nimbu. Na piersiach łańcuch z krzyżem; lewa ręka wsparta na złotej lasce zwieńczonej srebrnym, podwójnym krzyżem bizantyjskim o treflowych
zakończeniach ramion. Lewą ręką święty podtrzymuje również oparty o pierś kapelusz kardynalski, złoty, z szerokim rondem, opasany sznurem z chwostami. Spod szaty widoczne
czerwone kardynalskie trzewiki. [Rzeźba po starannej konserwacji.]
3 500 zł