Lot No.: 902
Szafka art déco
fornirowana orzechem, z dekoracyjnymi stalowymi okuciami;
99 x 71 x 52 cm; Polska, l. 20/30. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Szafka dwuelementowa, z nastawą zamykaną zaokrągloną u góry klapą, a podstawą dwuskrzydłowo, fornirowana wzorzystą okleiną. Klapa zespolona z półką wysuwającą się po jej otworzeniu. We wnętrzu dolnej szafki półka.
Szafka pomocnicza o zgeometryzowanych, a jednocześnie opływowych kształtach dzięki zaokrągleniom na narożach, mogła być wykorzystywana jako sekretarzyk, miejsce na adapter lub barek. Wykonana w formie typowej dla polskich mebli końca lat 20. i początku lat 30. XX wieku.
1 500 zł