Lot No.: 604
Lampa buduarowa, elektryczna, z gałązkami róż
Francja, Nancy, DAUM FRÉRES (Jean-Louis-Auguste -1854-1909,
Jean-Antonin - 1864-1930) Verrerie de Nancy, 2 dekada XX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
szkło warstwowe, otrawiane, powlekane; miedź repusowana, mosiądz; wys. 37 cm, średnica
stopy 12 cm, średnica klosza 23 cm.
Francja, Nancy, DAUM FRÉRES (Jean-Louis-Auguste -1854-1909, Jean-Antonin - 1864-1930) Verrerie de Nancy, 2 dekada XX w.
Stopa kolista, lekko wysklepiona, naśladująca skorupę żółwia, brązowo-zielona, z trzema nacięciami na przewód elektryczny. Trzon w kształcie wrzecionowatego, różowego wazonika zdobionego stylizowanymi gałązkami róż. Przedłużenie trzonu walcowate, mosiężne, z oprawką żarówki i przymocowanymi symetrycznie trzema kroksztynami wspierającymi grzybkowy klosz szklany, z różowego marmurkowego szkła, zwieńczony lekko wypukłą rozetą z blachy miedzianej. Na stopie sygnatura: „Daum / Nancy”.