Lot No.: 1007
ALBUM LEGJONÓW POLSKICH
Główna Księgarnia Wojskowa,
Warszawa 1933, 34 x 27 cm;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Główna Księgarnia Wojskowa, Warszawa 1933, 34 x 27 cm;
oprawa wydawnicza sygnowana z tyłu suchym tłokiem "GKW", tłoczona tytulatura wraz z orłem w koronie, całkowite opracowanie graficzne - atelier Girs-Barcz, 740 unikalnych fotografii ukazujących dzieje Legionów począwszy od wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej z Krakowa w 1914 roku. 8 rysunków autorstwa J.Swirysz-Ryszkiewicza wykonanych w trakcie jego służby w Legionach, 6 akwarel autorstwa w/w oraz A.Nałęcz-Korzeniowskiego przedstawiających umundurowanie i uzbrojenie legionistów.
Stan zachowania: przebarwienie części oprawy, poza tym stan idealny.