Jan SZANCENBACH (1928 - 1998)
Lot No.: 350
Rue St. Denis o zmroku, 1998
olej, płótno, 79 x 69 cm; sygn. p. d.: Szancenbach;
Na odwrocie napis autorski
Na odwrocie napis autorski: JAN SZANCENBACH / RUE ST. DENIS O ZMROKU / 1998
"Obraz znajdował się w pracowni Profesora i po jego śmierci wszedł w skład kolekcji obrazów należących
do rodziny. Położona nieopodal Montmartre w Paryżu ulica Saint-Denis i znajdująca się przy niej brama
triumfalna Porte St. Denis była kilkakrotnie tematem pejzaży malowanych przez Wuja, który uważał to
miejsce za wyjątkowo charakterystyczne (w dzień i w nocy) dla klimatu Paryża"
(Piotr Chrząstowski, 18. XI. 2008).
Obraz wystawiany: Jan Szancenbach. Paintings 1988 - 1991 [wystawa w: Londyn - Polish Cultural Institute,
6 - 27. IX. 1991, kat. poz. 9.]