Lot No.: 717
Tacka
srebro cechowane, waga 415 g.
Sheffield, firma James Dixon & Sons, 1920
na czterech wolutowo zakończonych nóżkach, z gładkim lustrem, z wielolistnym kołnierzem o nieregularnie wyciętej krawędzi;
srebro cechowane (monogram złotnika, 3 cechy probierni); wys. 2,7 cm, średn. 20,7 cm; waga 415 g.
Jedna z największych angielskich firm złotniczych i platerniczych z Sheffield, zał. 1806 r.; była symbolem angielskiej rewolucji przemysłowej w XIX w.; jej wyroby często nagradzano na wystawach zarówno krajowych jak i za granicą