Lot No.: 618
Wazonik z ornamentem roślinnym i ptakiem
Austria, Turn (Teplitz - Trnovany),
wytwórnia Amphora, 1 ćw. XX w.
owoidalny, z wydzieloną obręczową stopką i krótką szyjką; wokół beżowo-szarego matowego brzuśca szlak ornamentu ze stylizowanymi gałązkami kwiatowymi i zielony ptak; dekoracja na brzuścu i wokół szyjki o wklęsłym konturze, wypełnionym barwnym wypukłymi szkliwami, krawędzie szafirowo-granatowe;
fajans, szkliwa barwne, matowe i ołowiowe; wys. 18 cm;
sygn.: korona i napis IMPERIAL (powyżej) oraz: AMPHORA (pod orłem), wycisk: 5003
Austria, Turn (Teplitz - Trnovany), wytwórnia Amphora, 1 ćw. XX w.