Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)
Lot No.: 1026
Życie i dzieło
Księga zbiorowa wydana staraniem Komitetu
uczczenia pamięci Ferdynanda Ruszczyca w Wilnie
Księga zbiorowa wydana staraniem Komitetu uczczenia pamięci Ferdynanda Ruszczyca w Wilnie z zasiłkiem Funduszu Kultury Narodowej Józefa Piłsudskiego i Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Wilno, 1939.
Druk wykonano w tłoczni artystycznej "Grafika" Stanisława Turskiego w Wilnie w ilości 1000 egzemplarzy; zawiera m.in. katalog prac malarskich, katalog projektów ilustracji, okładek, plakatów, afiszów, medali, sztandarów itp. 226 ilustracji w tekście, 96 na oddzielnych tablicach - w tym 22 barwne, z czego 5 wykonanych techniką litografii wielkonakładowej, układ ilustracji, reprodukcje dzieł Ruszczyca i fotografie - Jan Bułhak; 30 x 23 cm, oprawa półskórek , grzbiet 6-cio polowy, narożniki w skórze, złocona tytulatura na szyldziku. Dedykacja: "p.Wojewodzie J.Rakowskiemu"
Stan zachowania idealny.
J. Rakowski pełnił funkcję wicewojewody wileńskiego do agresji sowieckiej na Polskę.
1 400 zł