Lot No.: 1809
Lampa gabinetowa, elektryczna
brąz złocony, mosiądz, drewno;
wys. 72 cm, szer. podstawy 17,5 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
na trójkątnej plincie o ściętych narożach i wklęsłych bokach, wypełnionej od spodu drewnem - spoczywa podstawa o podobnym kształcie, ozdobiona plastycznymi motywami mokrego akantu, muszli i esownic; wyżej trójnóg z koźlimi kopytkami; u nasady nóżek - kanelowane rogi i esownice; trzon kolumnowy, trójgranny, o wklęsłych bokach, z bazą dekorowaną plastycznymi palmetami, muszlami i wolutami; podobne motywy zdobią głowicę; stelaż na abażur - z pary wygiętych rurek i wieńczącego mosiężnego grzybka;
brąz złocony, mosiądz, drewno; wys. 72 cm, szer. podstawy 17,5 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.