Lot No.: 829
Kadzielnica - trybularz
blacha miedziana, trybowana, wys. 26,5 cm;
Europa Środkowa, XVIII w.
część dolna walcowata, z kolistą, wysklepioną stopą - trybowana w motywy akantu i małżowin; przy górnej krawędzi - 3 haczyki osłonięte muszlami (pierwotnie służyły do zaczepienia trzech łańcuszków - nie zachowanych, łączących się z baldaszkiem); część górna - pokrywa - ażurowa, kopulasta, z motywem wijącej się wstęgi, liści, esownic etc.; w zwieńczeniu - rozeta z akantowych liści i sterczynka z nie zachowanym uszkiem (do mocowania nie zachowanego, czwartego łańcuszka, pozwalającego uchylać pokrywę w trakcie okadzania); zachowany kolisty, wysklepiony baldaszek z repusowanymi liśćmi akantu; obiekt częściowo uszkodzony, w niektórych partiach odkształcony, z wyłamanymi, brakującymi elementami ażurów;
blacha miedziana, trybowana (ongiś bielona? srebrzona?); wys. 26,5 cm, średnica brzuśca ca 15 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.