Lot No.: 714
Komplet do lodów w etui
srebro próby 800 cechowane, waga 205 g.
Du¨sseldorf, Vereinigte Silberwarenfabriken (zał. 1899),
1 ćw. XX w.
składający się z 12 łyżeczek (dł. 11,4 cm) i większej łyżki do nakładania porcji (dł. 20,2, szer. 5,4 cm) z czerpakami o wykroju gruszkowatym, z trzonkami rozszerzającymi się, dekorowanymi na końcu stylizowaną muszlą i ślepą rezerwą z festonami; umieszczony w czarnym etui introligatorskim wewnątrz wyłożonym irchą i surówka jedwabną ecru ze złoconym adresem firmy sprzedającej (Eugene Crahay / Fabricant / Bijoutier-Joaillier / Liege/rue Vinare-d’Ile 25);
srebro próby 800 cechowane (półksiężyc, korona, znak złotnika); wym. etui - 3,7 cm, szer. 32 cm, głęb. 23,6 cm; waga 205 g.
Du¨sseldorf, Vereinigte Silberwarenfabriken (zał. 1899), 1 ćw. XX w.