Lot No.: 1618
Talerz dekoracyjny
Polska, Fabryka Porcelany w Chodzieży,
lata 60./70. XX w.
płaski, ze sceną rodzajową o białym konturze (rysunku) na zielonym polu: para przy stoliku w kawiarni, stojąca para obok, drzewo, chmura;
porcelana, druk zielony - natrysk wybierany;
wys. 3,8 cm, średn. 23,2 cm;
sygn. zielenią podszkl. druk: C w trójkącie, niżej: CHODZIEŻ/ MADE IN POLAND/ 1.
Polska, Fabryka Porcelany w Chodzieży, lata 60./70. XX w. (talerz w stylistyce kręgu projektantów związanych z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego )