Lot No.: 1616
Wazonik z dekoracją czerwonymi smokami
porcelana, naszkl. czerwień żelaza, złocenia;
Miśnia, 2 poł. XX w.
kielichowy, z wydzieloną uskokiem, lekko rozszerzoną u dołu krawędzią; wokół brzuśca motywy dalekowschodnie „z czerwonymi smokami”; krawędzie złocone;
porcelana, naszkl. czerwień żelaza, złocenia; wys.16 cm, średn. brzegu 14,2 cm, średn. podstawy 9 cm; sygn. kob. podszkl. skrzyż.miecze, wycisk:478, naszkl. czerwienią: 72 b
Miśnia, 2 poł. XX w.
XX-wieczna wersja znanego XVIII-wiecznego motywu dekoracyjnego, przez wiele lat zarezerwowanego do dekoracji serwisów dworskich.