Lot No.: 1615
Kufel z myśliwym i sentencją
kamionka delikatna, farby naszkliwne,
złocenia, cyna; wys. 22 cm;
Niemcy, 1 ćw. XX w.
cylindryczny, z cynową wysoką pokrywą z wicią akantowa, oprawną na uchu; wokół podstawy szlak stylizowanych palmet, na brzuścu barwne przedstawienie półpostaci myśliwego z plecakiem, strzelbą i flaszką w dłoni, z banderolą z napisem: ob spät, ob früh / es schadt dir nie! (czy późno, czy wcześnie /niech ci nigdy nie będzie żal);
kamionka delikatna, farby naszkliwne, złocenia, cyna; wys. 22 cm;
sygn. wyciskiem: na listwowej konsoli ukośnie dwa kartusze herbowe pod koroną zamkniętą, podtrzymywane przez rycerza i lwa heraldycznego, 1090
Niemcy, 1 ćw. XX w.