Lot No.: 1612
Komplet dekoracyjny: żardiniera(misa) i dwa wazony
Francja, Sarreguemines, fabryka fajansu,
majoliki i porcelany Utzschneider et Companie,
XX w. - okres powojenny
dwa wazony o niskich, kulistych brzuścach i smukłych szyjkach wybrzuszonych w górnej części oraz niska owalna misa o wykroju 4-dzielnym; wiśniowe, ze szlakami złoconego ornamentu z motywem liściastych wolut i dwu wieńców w kręgach, szkliwione wewnątrz w kolorze turkusowym;
fajans delikatny, druk kobaltem podszkliwnym, szkliwa barwne ołowiowe, złocenia drukiem - błyszczące, matowe i grawerowane; wazony - wys. 37 cm, misa - wys. 11,5 cm, 37 x 12 cm;
sygn. drukiem i wyciskiem: SARREGUEMINES / FRANCE (na misie tylko wycisk) oraz wyciski cyfrowe, złoc.: Dec.2254
Francja, Sarreguemines, fabryka fajansu, majoliki i porcelany Utzschneider & Companie, XX w. - okres powojenny