Lot No.: 616
Postument ogrodowy z donicą (cache-pot)
Europa, Niemcy lub kraje Beneluksu ?,
nieustalona wytwórnia , XX w.
postument o konicznym trzonie przechodzącym w stożkową profilowaną stopę, rozszerzający się przy profilowanej górze- podstawie na donicę; na trzon nastawiana kolista, lekko wypukła donica o profilowanej krawędzi i stopce; postument i donica z dekoracją kobaltową gałązkami irysów o złoconym konturze i złoceniami falbankowych krawędzi; w górnej części postumentu dwie plastyczne maski satyrów; postument klejony;
porcelana techniczna(?), kobalt podszkliwny- druk podmalowany, wys. 103 cm (całość);
na donicy malowane czernią szkliwnie: 2801-819.
Europa, Niemcy lub kraje Beneluksu ?, nieustalona wytwórnia , XX w.