Lot No.: 613
Talerz dekoracyjny z gałązką kaliny i ptakami
nie sygnowany. Chiny, XIX/XX w.
z seledynowym szkliwem w lustrze i na odwrocie; w lustrze barwny motyw gałązek z białymi i różowymi kwiatami kaliny, gałązkami drobnych różowych kwiatów i siedzące na gałązce pośrodku dwa pomarańczowe ptaszki o białych czubkach; przy krawędzi napis jasnymi ideogramami, widoczny pod światło;
porcelana, szkliwo seledynowe, farby naszkliwne emaliowe (lekko wypukłe) i matowe; wys. 5,8 cm, średn. 37,2 cm;