Lot No.: 612
Misa dekoracyjna z postacią wieśniaczki
Polska, Pacyków k/Stanisławowa - Fabryka
Fajansów Aleksandra Rogala-Lewickiego,
1 ćw. XX w.
patera w formie owalnego wiklinowego koszyka z małymi uchami; przy tkaninie przerzuconej prze krawędź kosza stoi lekko pochylona kobieta w kwiecistej chuście zawiązanej do tyłu, długiej ciemnoszarej spódnicy, fioletowym kaftaniku i jasnej zapasce; wsparta lewą stopą o krawędź kosza, w dłoni opartej o kolano trzyma wieniec (girlandę?) kwiatów, ujęta pod bok prawą ręką; fajans (delikatny?), farby ceramiczne podszkliwne, szkliwo ołowiowe; wys. 37 cm,
kosz ok. 27 x 20 cm; sygn. wyciskiem pod szkliwem: P w trójkącie, niżej: 698/ G.
Polska, Pacyków k/Stanisławowa - Fabryka Fajansów Aleksandra Rogala-Lewickiego, 1 ćw. XX w.
5 300 zł