Lot No.: 610
Wazonik z ostami
Austria (Czechy), Turn (Teplitz - Trnovany),
Amphora Keramische Werke Riessner und Kessel,
1 ćw. XX w.
o secesyjnych formach, cebulastym brzuścu i wąskiej, smukłej szyjce; na brzuścu dwa uchwyty w formie lekko skręconych pędów ostu z reliefowymi liśćmi oplatającymi brzusiec z łodyżkami zakończonymi wokół krawędzi szyjki dwoma łączącymi się, reliefowymi kwiatami z wachlarzowymi kwiatostanami z drobnym groszkowaniem przy krawędzi; drobne ubytki przy krawędzi liścia i groszkowania kwiatów ostu;
fajans, farby ceramiczne, szkliwo matowe, złocenia; wys. 22 cm;
sygn. wyciskiem: w owalu AMPHORA, wyciski cyfrowe: 498/ 6, naszkl. zielone W.
Austria (Czechy), Turn (Teplitz - Trnovany), Amphora Keramische Werke Riessner & Kessel, 1 ćw. XX w.