Lot No.: 604
Filiżanka ze spodkiem, herbem podwójnym pod koroną
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany
(KPM), 2 - 3 ćw. XIX w.
filiżanka rozchylona kielichowo, na stożkowej stopie, z wysokim uszkiem z reliefową wolutą akantową; naczynia różowe, ze złoconymi krawędziami oraz stopką i wnętrzem filiżanki; na froncie filiżanki dwie zachodzące za siebie tarcze herbowe malowane en grisaille pod 7-pałkową koroną hrabiowską;
filiżanka - wys. 11 cm, średn. 8 cm;
spodek - wys. 2,6 cm, średn. 15 cm;
sygn. kobaltem podszkliwnie berło oraz druk naszkliwny ceglasty: jabłko z krzyżem i litery KPM (filiżanka); kobaltem podszkliwnym berło i litery KPM (spodek); wyciski nieczytelne.
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), 2 - 3 ćw. XIX w.