Lot No.: 816
Stół w stylu biedermeier
konstrukcja - sosna; fornir - czereśnia, mahoń
Europa Środkowa, XIX/XX w.
z okrągłym, odkładanym do pionu blatem, wspartym na czterobocznym trzonie w kształcie wazy, umieszczonym na kwadratowej wielostopniowej platformie,
fornirowany, dekowany czernionymi listwami.
Konstrukcja - sosna; fornir - czereśnia, mahoń; 81,6 cm (przy postawionym do pionu blacie wys. 141,5 cm) x śr. 94 cm
Europa Środkowa, XIX/XX w.
Modernistyczna wersja biedermeieru, czerpiąca z elementów stylu lecz przetwarzająca je w sposób twórczy. Wygodny mebel pomocniczy, mechanizmem pozwalającym
złożyć blat, a niewykorzystywany stół odstawić pod ścianę.