Lot No.: 812
Komoda klasycystyczna
Konstrukcja - sosna; fornir - czereśnia, jawor,
mahoń; okucia - stal, mosiądz;
Europa Środkowa, pocz. XIX w.
o prostych bokach i froncie, trzyszufladowa, wsparta na czterech
zbieżnych, graniastych nóżkach, fornirowana, bogato intarsjowana.
Na blacie i froncie intarsjowane geometryczne pola, w których
owalne rezerwy z intarsjowanymi scenami: siedząca bogini z dwoma
amorami w krajobrazie (blat) oraz antyczne ruiny (front). Zamki
stalowe, przykładano - wpuszczane, jednoryglowe.
Konstrukcja - sosna; fornir - czereśnia, jawor, mahoń; okucia - stal,
mosiądz; 84,8 x 107,5 x 56,5 cm
Europa Środkowa, pocz. XIX w.
Charakterystyczna dla okresu klasycyzmu komoda o prostych bokach
i froncie. Egzemplarz bogato dekorowany, umiejętnie zaprojektowanymi
i dobrze opracowanymi intarsjami. Mebel w dobrym stanie zachowania.
O miejscu wykonania przekonuje m.in. użyty materiał i charakter mebla.