Lot No.: 808
Szafka neorokokowa
Konstrukcja i fornir - mahoń, róża;
intarsje - jawor, bukszpan, tulipanowiec (?);
Polska, ok. 1925-35
półkolista od frontu, z tyłu prosta, jednoskrzydłowa, wsparta na czterech nóżkach,
zbieżnych, kanelowanych, zakończonych stopką; fornirowana i intarsjowana na froncie
i bokach w motywy kwiatowe. Powierzchnie boków i frontu ujęte obramieniem,
z utworzonymi ze wstęgi geometrycznymi polami, wypełnionymi kratownicą z rombów,
na której wiszące festony z gałązek kwiatowych na bokach oraz girlanda na froncie.
Okucia mosiężne, w formie festonów, pod blatem.
Konstrukcja i fornir - mahoń, róża; intarsje - jawor, bukszpan, tulipanowiec (?);
77,6 x 95 x 98,5 cm; Polska, ok. 1925-35
Mebel neostylowy, naśladujący francuskie wzory rokokowe, twórczo przetworzone, przez co
intarsje mają nowoczesnym wygląd. Ciekawy, rzadko pojawiający się na rynku mebel.