Lot No.: 804
Stolik i para krzeseł
w stylu neobiedermier;
Konstrukcja - topola, dębina; fornir - brzoza;
Polska (?), 1 ćw. XX w.
w stylu neobiedermier;
para krzeseł wyściełanych (deska oparcia i siedzenia), oraz stolik z okrągłym blatem i półeczką, wsparte na czterech graniastych, lekko zbieżnych nogach,
fornirowane wzorzystą okleiną, dekorowane czernionymi elementami. Krzesła o falistych, ażurowych oparciach, z tapicerowaną deską, zaokrąglona u góry,
z trapezoidalnym siedzeniami, wsparte z przodu na prostych, z tyłu na szablastych nogach będących przedłużeniem ramiaków oparcia. W oparciu między
zewnętrznym graniakiem, a deską dwa toczone czernione guzy. Nogi na bokach spięte czernionymi, prostymi listwami. Stolik z szerokim oskrzynieniem,
wyciętym u dołu faliście i intarsjowanym w niewielkie woluty, z prostokątną półeczką w połowie wysokości, spięty u dołu wiązaniem. Nogi zakończone kulami,
połączone między sobą wklęsłymi łączynami, dekorowane czernionymi listwami. Konstrukcja - topola, dębina; fornir - brzoza;
wymiary: krzesła - 95,5 x 45 x 53 cm; stolik - 76,4 x śr. 64,8 cm; Polska (?), 1 ćw. XX w.
Meble wykonane na fali powrotu do stylów historycznych, posiadające już jednak nowoczesne formy i przetworzone twórczo, stylizowane dekoracje biedermeierowskie.
Ciekawe wykorzystanie stylu.