Lot No.: 726
Polifon
Szwajcaria? k. XIX w.
w podłużnej, prostopadłościennej skrzynce z płaskim
wieczkiem, ozdobionym pośrodku intarsją z
wyobrażeniem skrzyżowanych instrumentów
muzycznych: trąbki, fletu i tamburynu; wewnątrz
umieszczony mechanizm grzebieniowy z 8 melodiami,
osłonięty oszkloną klapką;
drewno sosnowe, mazerunek, lakier, intarsja, mosiądz,
stal, szkło; wys. 15 cm, szer. 46 cm, głęb. 21 cm;
Szwajcaria? k. XIX w.