Lot No.: 519
Waza z pokrywą z uchwytem z gruszką
oraz z dekoracją kwiatową
Śląsk, Prószków Śląski, 1770-1783
(okres Jana Karola Dietrichsteina).
oraz z dekoracją kwiatową
owalna, puklowana, z płasko wysklepioną pokrywą z uchwytem
z plastyczną gałązką z owocem gruszki .Wałeczkowe uchwyty na
krótszych bokach lekko uniesione do góry. Na brzuścu i pokrywie
luźne bukiety i rzuty kwiatowe, rozmieszczone symetrycznie
po cztery, wzdłuż uchwytów malowane liściaste gałązki. Lekkie
przetarcia - spiłowane szkliwo na krawędzi wazy, szkliwo z
krakelurą. Fajans, szkliwo cynowe, farby naszkliwne (muflowe);
wys. 13 cm, dł. ok. 30cm, szer. ok. 20 cm; sygn. czernią manganu: D.P.
Śląsk, Prószków Śląski, 1770-1783 (okres Jana Karola
Dietrichsteina).