Lot No.: 509
Tokujący cietrzew
Niemcy, Volkstedt, fabryka porcelany
Karla Ensa, 2 - 3 ćw. XX w.
figurka tokującego cietrzewia, siedzącego na przysadzistym pniu -
konarze drzewa z gałązkami igieł; ptak z opuszczonym łebkiem,
wachlarzowo rozłożonym ogonem i lekko rozpostartymi skrzydłami.
Ubarwiony w kolorach błękitu paryskiego, szmaragdowym i beżowotabakowym;
Porcelana, farby podszkliwne; wys. 38 cm;
sygn. druk podszkl. zielenią chromu: pionowa kreska zwieńczona
skrzyżowanymi dwiema kreskami, pomiędzy którymi litery E N S, niżej:
Ens - Porzellan/ Volkstedt/ Handgemalt; ryte 2356 (numer modelu).
Niemcy, Volkstedt, fabryka porcelany Karla Ensa, 2 - 3 ćw. XX w.