Lot No.: 1608
Wazka Imari z pokrywką,w oprawie z brązu
porcelana: Japonia, Arita XIX/XX w.
oprawa metalowa: Europa, XIX/XX w.
kulista, z kopułową pokrywką; na brzuścu w dwu wielolistnych, owalnych rezerwach motyw pejzażowy z kwitnącymi drzewami i wzgórzami oraz pędy kwiatowe; oprawa metalowa ze szpulową stopką na plincie, z uchwytami - ulistnionymi pędami kwiatowymi i ażurową galeryjką wokół szyjki , z nakładaną pokrywką; lekko przetarte złocenia;
porcelana, kobalt podszkliwnie, farby naszkliwne, złocenia, brąz złocony i mosiądz?;
wys. 21,5 cm; nie sygnowane.