Lot No.: 6
Sztuka Polska
Lwów - Warszawa 1904.
Nakł. Księg. H. Altenberga. 38 x 27 cm
Malarstwo pod kierownictwem Feliksa Jasieńskiego i Adama Łady Cybulskiego.
65 reprodukcyj dzieł najwybitniejszych przedstawicieli malarstwa polskiego. Lwów - Warszawa 1904. Nakł. Księg. H. Altenberga. 38 x 27 cm, oprawa półskórek z epoki, narożniki w skórze, ozdobne wyklejki z wizerunkiem stylizowanego orła, 65 tekstu, 65 barwnych ilustracji naklejonych na kartonie, barwna litografia sygn. na kamieniu l. d. "JÓZEF MEHOFFER 1903".
Stan zachowania: przetarcia i niewielkie naderwania oprawy, stan barwnej litografii i tablic idealny.
Mehoffer namalował tę kompozycję na zamówienie wydawcy H. Altenberga jako okładka do prezentowanego albumu. Reprodukowana m.in. w: Mieczysław Wallis "Secesja", Arkady, 1984, s. 119
1 000 zł