Lot No.: 918
Szafka w stylu Ludwika Filipa
konstrukcja - dębina, sosna; fornir - mahoń;
99 x 103 x 45 cm.
Polska, lata 1870-1880. XIX w.
o prostych bokach i falistym froncie, ze ściętymi frontowymi narożami, z szufladą i dolną częścią zamykaną dwuskrzydłowo, fornirowana wzorzystą okleiną. Nogi przednie toczone, tylne konsolowe. Blat z obrzeżem sfalowanym na bokach i froncie, profilowanym. Skrzydła o ramowej konstrukcji, od wewnętrznej strony faliście wycięte, z pojedynczą płyciną. Na frontowych narożach na wysokości szuflady dekoracyjne wałki, a poniżej tralki. We wnętrzu jedna półka;
99 x 103 x 45 cm.
Popularna forma szafki wykonana w schyłkowym okresie trwania stylu Ludwika Filipa, na co wskazują ozdoby frontowych naroży o elektryzującym
charakterze.