Lot No.: 830
Komódka miniatura w stylu neobarokowym
konstrukcja - sosna; fornir - orzech,
żyłki - brzoza; okucia - mosiądz; 34 x 28,5 x 21,5 cm.
Polska, lata 60. XIX w.
o prostych bokach, lekko ściętych narożach, falistym froncie i blacie, trzyszufladowa, wsparta na czterech niewielkich wygiętych na boki nóżkach, miedzy którymi falisty fartuszek, fornirowana, intarsjowana, ozdobiona mosiężnymi okuciami o rocailowych kształtach. Powierzchnie ujęte obramieniem i żyłkami, z polami wypełnionymi wzorzystą okleiną;
konstrukcja - sosna;
fornir - orzech, żyłki - brzoza; okucia - mosiądz; 34 x 28,5 x 21,5 cm.
Polska, lata 60. XIX w.
Miniaturowa komódka inspirowana formami barokowymi, które ponownie modne stały się w latach 60 XIX wieku i były chętnie stosowane w
rezydencjach na terenie dawnej Rzeczypospolitej. Podobne miniatury meblowe były wykorzystywane przez stolarzy jako modele do prezentacji
potencjalnym klientom. Prawdopodobnie jednak, z uwagi na nieco zaburzone proporcje w stosunku do odpowiedników naturalnej wielkości,
ten prezentowany obiekt używany był jako szkatuła na biżuterię.
2 400 zł