Lot No.: 13
Jan Matejko
napisał Mieczysław Treter
Osobowość artysty, twórczość, forma i styl. 385 rycin
w tekście i 40 tablic oraz 2 tablice synchronistyczne
napisał Mieczysław Treter
Osobowość artysty, twórczość, forma i styl. 385 rycin w tekście i 40 tablic oraz 2 tablice synchronistyczne; monografia artystyczna; Książnica "Atlas", Lwów - Warszawa 1939.
32 x 24 cm, oprawa współczesna według oryginału, pełna skóra, grzbiet 5-cio polowy, bogate tłoczenia, złocona tytulatura na grzbiecie i licu.Stan bardzo dobry, dodatkowo futerał wyłożony aksamitem.
Największa, wręcz pomnikowa, bardzo bogato ilustrowana monografia życia i twórczości Matejki. Wiele z 425 reprodukowanych prac Mistrza nigdy później nie zostało ponownie wznowionych. Zawiera również faksymile listu Matejki do żony Teodory, listę uczniów Matejki, streszczenie rozdziałów w jęz.francuskim.