Lot No.: 7
Polska Lotnicza
Warszawa 1937 - Główna Księgarnia Wojskowa.
Praca zbiorowa pod protektoratem
Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej
Warszawa 1937 - Główna Księgarnia Wojskowa. Praca zbiorowa pod protektoratem Ligi Obrony Powietrznej
i Przeciwgazowej, całkowite opracowanie graficzne Atelier Anatoli Girs i Bronisław Barcz, 32 x 25 cm, oprawa
wydawnicza wykonana przez Bolesława Zjawińskiego w Warszawie, półpłótno, suchy tłok CKW, oryginalne, złote
wyklejki przedstawiające eskadre samolotów nad jeźdźcem husarii polskiej. Zawiera ponad 200 zdjęć, w tym wiele
całostronicowych oraz 11 litografii z portretami: Prezydent Ignacy Mościcki, Generał Edward Śmigły Rydz, Marszałek
Józef Piłsudski oraz lotników, którzy do roku wydania niniejszej edycji ponieśli śmierć w wypadkach lotniczych: Kapitan
Franciszek Żwirko, Inżynier Stanisław Wigura, Kapitan Stefan Bastyr, Major Jerzy J. Wieniawa-Długoszowski, Generał
Gustaw Orlicz-Dreszer, Podpułkownik Władysław Toruń, Major Ludwik Idzikowski, Pułkownik Aleksander Serednicki.
Stan zachowania: przetarcia oprawy, naddarcia,zaplamienia i zabrudzenia niektórych stron, poza tym stan dobry.
Monumentalna, atrakcyjnie opracowana przez najlepszą - ówcześnie - pracownię graficzną, historia rozwoju polskiego
lotnictwa. Girs i Barcz wykonali wiele fotomontaży i kolaży łączących zdjęcia z elementami malarskimi.
700 zł