Nad chmurami, 2013
olej, płótno; 50,2 x 60,3 cm;
sygn. i opis na odwrocie: << NAD CHMURAMI >> / 2013. XI. (pisakiem) / M. WIELEK - / MANDRELA. (farbą)
olej, płótno; 50,2 x 60,3 cm;
W latach 1997 - 2002 studiowała na ASP w Krakowie na wydziale malarstwa . W 2002 obroniła dyplom z wyróżnieniem. W 2009 obroniła doktorat pt. „Badanie serca” na macierzystej uczelni. Zajmuje się malarstwem sztalugowym. Brała udział w ponad 80-u wystawach zbiorowych i 22 indywidualnych. W 2010 otrzymała I nagrodę w 8. Triennale Małych Form Malarskich - Toruń 2010 w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu. W 2011 była nominowana do nagrody Paszportu Polityki w kategorii sztuki wizualne. W 2012 znalazła się w finale międzynarodowego konkursu Strabag w Wiedniu. W 2015 zdobyła Nagrodę specjalną z III Piotrkowskim Biennale Sztuki w Piotrkowie Trybunalskim. W latach 2010-1012 była współtwórcą i koordynatorem międzynarodowego projektu artystycznego "Przedmieścia" realizowanego przez ASP w Krakowie z partnerami z Wiednia i Ostrawy. Pracuje jako adiunkt na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na Wydziale Sztuki.
Wybrane wystawy indywidualne: 2015 - „Baby blue”, Z1 Patio - Kraków Business Park, UBS Art Decoder, Kraków; 2015 - „Podagra”, Galeria Promocji Młodych, Muzeum Częstochowskie, Willa Generała, Częstochowa; 2014 - „Warstwy”, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń; 2014 - „Nie wiadomo już na pewno co jest czym”, premiera „Wycinki” K. Lupy, Teatr Polski we współpracy z Galerią Socato, Wrocław; 2014 - „Odklejone”, Galeria Kontrola Jakości, Stowarzyszenie nie z tej Bajki, Ostrowiec Świętokrzyski; 2013 - „W gęstym lesie”, Centrum Olimpijskie, Galeria (-1), Warszawa; 2012 - „Pod paznokciami”, Mała Galeria, Nowy Sącz 2012 „Pod włos”, Galeria Dole, Ostrava, Czechy; 2011 - „Z archiwum archetypów”, Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki, Galeria Extravagance, Sosnowiec; 2011 - „Portrety pamięciowe”, Bocheńska Gallery, Warszawa; 2011 - „Sztukomaniak”, Galeria Od czasu do czasu..., Gdynia; 2010 - „Malarstwo”, Muzeum Ziemi Limanowskiej, Limanowa; 2010 - „Karajobrazowanie”, Galeria Artemis, Kraków; 2009 - „Badanie serca”, Galeria Milano, Warszawa; 2009 - „Badanie serca”, Pałac Sztuki, Kraków.