Tomasz KOŁODZIEJCZYK (ur. 1976)
Lot No.: 21
Jacht, 2016
akryl, płótno; 65 x 80 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: "JACHT" / TOMASZ KOŁODZIEJCZYK / 2016
akryl, płótno; 65 x 80 cm;
W latach 1997-2003 studiował na wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdan´sku gdzie otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Mieczysława Olszewskiego oraz aneks z witrażu w Pracowni Malarstwa S´ciennego i Witrażu prof. Andrzeja Dyakowskiego. Stypendysta Ministra Kultury w latach 2001/2002.
Prace prezentował na wystawach m.in.: 2016 - „Starters”, Galeria Sztuki Współczesnej Dagma Art, Katowice; 2015 - „Pejzaż Horyzontalny”, Galeria Sztuki Nowoczesnej, Sopot; 2014 - Wystawa malarstwa, Galeria Sandhofer, Saltzburg, Austria; 2014 - Wystawa malarstwa “Przystań na chwilę..., Galeria Next, Bydgoszcz; 2014 - Wystawa malarstwa, Back Door, Katowice; 2014 - Finalista konkursu Strabag Artward International, Wiedeń; 2013 - “Summertime” Galeria Pionova, Gdan´sk; 2013 - Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego, Rzeszów; 2012 - Indywidualna wystawa malarstwa, Dyspenza, Warszawa; 2012 - „Zbliżenia” Salon Wystawowy Marchand, Warszawa; 2012 - „Ein tag am meer” Galeria Sandhofer, Innsbruck, Austria.
Prace znajdują się w prywatnych kolekcjach polskich i zagranicznych. Mieszka i tworzy w Gdan´sku.
„Syntetyczne, ale też pełne wrażliwos´ci spojrzenie na rzeczywistość´, taką drogą podążam w swojej twórczos´ci. Na rzeczy patrzę w sposób indywidualny, tylko mi znany. Zapraszam do tego s´wiata wszystkich chętnych, jednak nic na siłę. Nie chcę przypierac´widza do muru i pozbawiac´ go pola do interpretacji mojego malarstwa. Pejzaż jest dla mnie satysfakcjonującym polem wypowiedzi. W tym archaicznym temacie, jest zawarte nieskon´czone z´ródło inspiracji.”
2 300 zł