Tak się to robi II, 2016
alkid, płótno; 73 x 54 cm;
sygn. p. d.: LASKOWSKA
alkid, płótno; 73 x 54 cm;
sygn. p. d.: LASKOWSKA
na odwrocie opis: "Tak się to robi II" / 54 x 73 cm, alkid, 2016 / LASKOWSKA
Studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie w latach: 2006-2011. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. S. Baja, aneks z ilustracji w pracowni dr Z. Januszewskiego.
Laureatka nagród, brała udział w wielu konkursach m. in.: finalistka 41. Biennale Malarstwa Bielska Jesień (2013); nominowana do 11. Konkursu Gepperta, Wrocław (2013); finalistka 9.Triennale Małych Form Malarskich, Toruń (2013); finalistka II. Przeglądu Młodej Sztuki ,,Świeża krew”, Galeria Socato, Wrocław (2012); finalistka 24. Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin (2012); finalistka konkursu ,,Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie’’ Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (2012); finalistka Konkursu o Artystyczną Nagrodę Siemensa (2011); laureatka Konkursu i Przeglądu Malarstwa Młodych Promocje 2011 w Legnicy ( I. Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego) (2011); Jej prace były wystawiane m. in.: Artyści Stalowej, Teatr Rampa, Warszawa (2016), ,,Spotkanie z artystą’’, Galeria CDEF, Olsztyn (2015); Landschaft, Landschaft...’’ , Galeria aTAK, Warszawa (2014); 9.T.M.F.M. ,Galeria Sztuki Wozownia, Toruń (2013); ,, Sjesta. Pejzaż Południa’’, Galeria aTAK, Warszawa (2013); 24. Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin (2012); ,,Współczesna Sztuka Polska’’, Ratusz Miejski, Stuttgart, Niemcy (2011) Zajmuje się malarstwem i fotografią. Prace w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą, m. in. w Szwecji, Francji i we Włoszech.
„Obraz jest kontynuacją cyklu prac o tematyce włoskiej, zainspirowanego udziałem w plenerze malarskim w Toskanii, zorganizowanym przez Krzysztofa Musiała i galerię aTAK w 2012 roku. Efektem pleneru była wystawa Sjesta. Pejzaż Południa, którą można było oglądać w galerii aTAK w 2013 roku. W pracach włoskich powraca motyw popołudniowej sjesty, zawieszenia w czasie, chwil wytchnienia nad wodą, świetlistość toskańskiego nieba.”