Lot No.: 840
Kandelabr 9-świecowy
brąz, odlew patynowany, częściowo złocony;
wys. 66 cm, szer. ramion ca 36 cm.
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
podstawa nieregularna, ażurowa, uformowana z rocaille’ów, kratki regencyjnej, akantu i gałązek kwiatowych (złoconych); trzon w formie łodygi akantowej, z stojącą na jej tle figurą putta, z bukiecikiem (złoconym) w ręku; nad jego głową kosz z wywiniętych, akantowych liści; z kosza wyrasta pień palmy o lancetowatych liściach, z kłączami tworzącymi ramiona świecznika, opatrzone 9 ruchomymi, cylindrycznymi, złoconymi tulejkami na świece, umieszczonymi w kwiatowych kielichach;
brąz, odlew patynowany, częściowo złocony; wys. 66 cm, szer. ramion ca 36 cm.