Karol KOZŁOWSKI, Władysław MOTTY
Lot No.: 8
Wojsko polskie z roku 1830/31
przedstawione w 16 obrazach z dodaniem
krótkiej historyi wojskowości polskiej.
Poznań 1908. 26 x 24 cm;
przedstawione w 16 obrazach z dodaniem krótkiej historyi wojskowości polskiej. Poznań 1908. 26 x 24 cm, oprawa wydawnicza, płótno z tłoczoną i złoconą tytulaturą. Zawiera krótki rys historyczny wojska polskiego oraz opis działań wojennych powstania listopadowego oraz 16 barwnych litografii z wizerunkami żołnierzy i oficerów powstania narysowanych przez Władysława Motty. (patrz W. Łysiak, Empireum, s. 441). Stan zachowania: minimalne przybrudzenia, profesjonalne wzmocnienie grzbietu, stan bardzo dobry.
Władysław Leon MOTTY (1851-1894)
W latach 1870-1873 kształcił się w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Monachium. Od 1882 roku dostarczał swoje rysunki dla pism literackich w Warszawie. W 1883 roku wyjechał do Paryża, gdzie kontynuował naukę rysunku. Nawiązał tam bliskie stosunki z polską kolonią artystyczną i paryskim światem kulturalnym. Zdobył powodzenie i uznanie jako rysownik i ilustrator. Jest autorem ilustracji do wielu dzieł polskich i obcych.
1 200 zł