Jan SZANCENBACH (1928 - 1998)
Lot No.: 357
Martwa natura z irysami
olej, płótno, 95 x 85 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach
olej, płótno, 95 x 85 cm; sygn. p. d.: Szancenbach
"Obraz [...] został namalowany przez profesora Jana Szancenbacha
pod koniec 1997 lub w 1998 roku. Znajdował się w pracowni
Profesora i po jego śmierci wszedł w skład kolekcji obrazów
należących do rodziny. Martwe natury przedstawiające bukiety
irysów malował Wuj kilkakrotnie i są bez wątpienia jednymi
z najpiękniejszych kompozycji z kwiatami"
(Piotr Chrząstowski, 18. XI. 2008).