Lot No.: 907
Stół neoempirowy
konstrukcja - buczyna, świerk, fornir - palisander;
Europa, 1 ćw. XX w.
z prostokątnym blatem o zaokrąglonych narożach, rozsuwanym, wsparty na czterech graniastych potężnych podporach umieszczonych na prostokątnej platformie o ściętych ku dołowi bokach, osadzonej na czterech spłaszczonych kulach, fornirowany wzorzystą okleiną, ozdobiony brązowymi palmetami. Pod blatem po każdej ze stron po trzy wkłady wysuwane jeden spod drugiego wraz z toczonymi nogami zamontowanymi na bramce pod ostatnim z wkładów;
konstrukcja - buczyna, świerk, fornir - palisander; 79 x 139,5 x 109,3 cm, 6 wkładów:
61,5 x 109,3 cm; powierzchnia blatu po rozsunięciu wkładów: ok. 510 cm x 109,5 cm.
Europa, 1 ćw. XX w.
Stół o późno-klasycyzującym charakterze, z empirowymi dekoracjami, zapewne powstały na początku wieku XX, kiedy w meblarstwie prócz secesyjnych dominowały wpływy klasycyzujące.