Lot No.: 1812
Zestaw 3 prochownic
Europa Zachodnia, Niemcy? XVIII/.XIX w.?
Obiekty wymagają konserwacji.
1/ kolista, od spodu płaska, z wierzchu lekko wypukła, drewniana, obciągnięta skórą, z żelazną tulejką - tzw. wysypem - do dozowania prochu (brak zatyczki); średnica ca 13,5 cm; szer. z lejkiem 17 cm, głęb. 8 cm.
2/ owalna, z wierzchu wypukła, drewniana, pokryta skórą przylegającą do płaskorzeźbionych w drewnie wzorów roślinnych; tulejka - wysyp ż żelaza, z mosiężnym pierścionkiem na krawędzi wylotu (brak zatyczki); wymiary 16 x 15,5 x 7 cm.
3/ owalna, z wierzchu wypukła, drewniana, podrzeźbiana w motywy geometryczno-roślinne, obszycie skórą z wierzchu nie zachowane, spód i boki pokryte podniszczoną, wysuszoną skórą, ze szwami wykonanymi cienkim rzemyczkiem; brak tulejki; zachowane okucie żelazne z koliczkiem do troczenia, dwa ozdobne guzy od frontu oraz element szyberka dozownika; wymiary 12 x 17 x 7 cm.
Obiekty wymagają konserwacji.