Lot No.: 842
Polifon wałkowy
Szwajcaria, 4 ćw. XIX w.
pozytywka umieszczona w prostopadłościennej, wydłużonej skrzynce drewnianej fornirowanej orzechem; front i wieko ozdobione wzdłuż krawędzi inkrustacją z potrójnej żyłki mosiężnej; brzegi wieka wykrojone faliście; wewnątrz - osłonięty dwiema oszklonymi klapkami w czernionych ramkach - mechanizm o naciągu sprężynowym, z mosiężnym wałkiem o stalowych wypustkach i stalowym grzebieniem; na tylnej ściance wewnętrznej naklejony pisany ręcznie w jęz. francuskim wykaz 12 utworów, poprzedzony u góry nadrukiem: „N0 7042 MUSIQUE de GENEALVE […]”;
drewno czernione, okleiny orzechowe, inkrustacja mosiężna, szkło, mosiądz, stal, papier; wys. 18,5 cm, szer. 52,5 cm, głęb. 22,5 cm.
Szwajcaria, 4 ćw. XIX w.
6 000 zł